Just imagine and make it happen

Success Stories

Poznejte naše příběhy
foto

Jarda

External Sales Channels Manager

"Nejsem zde anonymní, mohu zanechat stopu. A to se mi líbí."

Jak dlouho jsem v bance a co vše dělám?

V bance působím od prosince 2010, kam jsem zamířil po osmi letech v Raiffeisenbank z poradenské pozice pro vybranou klientelu. Nyní mám možnost využít všech svých zkušeností jako Interní Coach a naplno se věnovat podpoře prodeje, jak přímo na pobočkách na schůzkách s klienty, tak podílet se na budování moderní poradenské banky.

Čím je pro mě práce ve Sberbank CZ motivující?

Zásadní rozdíl je v možnosti ovlivnit dění ve společnosti a být užitečný tam, kde je to zapotřebí. Zkrátka zanechat svoji stopu.

Komu se podle mě u nás bude líbit?

Pokud toužíte pracovat tam, kde se lidé znají, máte se vždy na koho obrátit a máte možnost rozvíjet se a růst – jsme ta pravá volba.

K 1.2.2013 využil Jarda další možnost kariérního posunu a věnuje se rozvoji spolupráce s externími partnery, včetně koučování a tréninku.


více...
foto

Pavla

Poradce pro privátní klientelu

"Každý bankovní den má svoje dary"

Kdy a na jakou pozici jsem do banky nastoupila? Co dělám nyní?

Již to bude 5 let co jsem se poprvé setkala se Sberbank CZ (dříve Volksbank CZ). V té době jsem dokončila studia a mé bankovní zkušenosti se tímto krokem mohly začít utvářet.

Mé působení začalo na pobočce v Českých Budějovicích na místě pracovníka přepážky, kde jsem se zařadila do úžasného kolektivu. Životní situace jsou opravdu nevyzpytatelné a banka mě osud vepsala a namířila do Brna. Zde jsem se seznámila v krátké době s fungováním jiné pobočky. Práce v bance je pozitivní ve směru osobního vývoje a možných pracovních posunů. Brněnská pobočka mi umožnila projít podporou hypotečního centra coby asistent, poté si vyzkoušet strasti a slasti samotné práce s hypotékami a posun na nynější pozici poradce pro klienty.

Splnila práce moje očekávání?

Vzhledem ke stanovenému očekávání po vstupu do bankovního světa>, můžu říci, že i přes náročnost a více stresujícího období než na počátku, se očekávání více či méně stále plní. Stále jdu kupředu vstříc možnostem aktivního zaškolování a profesního růstu.

Proč se mi tu stále líbí?

Práce je pro mě stále zajímavou a nevšední díky pestré činnosti a náplni práce. Co je asi v nynějších těžších situacích důležité a podporující, je skvělý kolektiv kolegů a zároveň přátel, které jsem za 5 let dosavadní práce skutečně našla.

Proč si podle mě vybrat Sberbank CZ jako zaměstnavatele?

Banka je zajímavá svou plochou strukturou řízení, kdy i pracovník přepážky je schopen přijít do kontaktu s Top managementem. Lidským přístupem, kde díky menší velikosti a flexibilitě banky lidé mohou působit osobním nasazením a ne jen jako stroje. Velice oceňuji „tmelící akce napříč bankou“, kde máme možnost poznat se i osobně s kolegy, se kterými někdy i denně telefonicky komunikujeme v oblasti stěžejních pracovních záležitostí.

Pavla se aktuálně chystá na novou výzvu, a to mateřskou:-)


více...
foto

Tomáš

Vedoucí oddělení privátních poradců

"Banka je skutečně otevřená novým přístupům, myšlenkám a neotřelým nápadům, proto mě to tu baví."

Kdy a na jakou pozici jsem do banky nastoupil? Co dělám nyní?

Bude to již pět let, kdy jsem nastoupil na pozici manažera pro prodej cenných papírů v rámci divize Retailového bankovnictví. Tuto roli částečně zastávám doposud, protože je zajímavá, různorodá a v čase se vyvíjí přesně tak rychle jako nové trendy a příležitosti na trzích investičních instrumentů. Přesně to jsem od mé práce očekával před více než třemi lety a přesně to mi dodnes plně nabízí.

Čím je pro mě práce zde motivující? Proč se mi tu líbí?

Práce v naší bance je zajímavá a motivující, protože jsme otevřeni novým přístupům, myšlenkám a neotřelým nápadům. Máme možnost vlastní seberealizace a můžeme ovlivňovat chod mnoha věcí. I když se to tak může po přečtení těchto řádků jevit, tak skutečně nejde o klišé, ale o realitu. To je výjimečné a v důsledku mimořádně přitažlivé.

Proč si podle mě vybrat Sberbank CZ jako zaměstnavatele? Čím jsme jiní?

Pracovat pro Sberbank přináší řadu příležitostí. Ať je to už zmiňovaná možnost ovlivnit chod věcí okolo sebe, nebo příležitost tím nejlepším způsobem aplikovat svoje dosavadní znalosti a zkušenosti a dále se naučit mnoho nového, tak určitě je potřeba zdůraznit, že dobré výkony jsou ve Sberbank velmi dobře ohodnoceny. A kvůli tomu už stojí za to ráno vstát a jít pracovat k nám!

S Tomášem se aktuálně můžete setkat na naší nově otevřené pobočce Na Příkopě, kde se věnuje segmentu privátních klientů.


více...
foto

Libuše

Firemní poradce

"Našla jsem zde tým lidí, kteří si vzájemně rozumějí a poskytují si podporu. I proto jsem zde ráda."

O čem je moje práce?

Do banky jsem nastoupila v srpnu 2008, kdy jsem přešla z UniCredit Bank. Od samého začátku se věnuji podnikatelské klientele, ať již PO anebo FO se živnostenským listem, se zaměřením na otevírání běžných účtů anebo běžných spořicích účtů a na poskytování financování, neboť převážnou část podnikatelské klientely zajímá zejména možnost získání provozních prostředků anebo investičního úvěru s cílem koupit vlastní nemovitost či pořídit hmotný majetek do firmy.

Splnila práce moje očekávání?

Vzhledem ke zkušenostem z UniCredit Bank a Citibank moje činnost splnila mé očekávání, věděla jsem již předem, které podnikatele či firmy chci oslovit. Navíc mi ukázala nové možnosti financování firem z mikrosegmentu, mluvím nyní o financování malých developerských projektů a o projektovém financování, neboť v bankách, pro které jsem dříve pracovala, podobné typy financování malých firem nebyly možné. Moje práce splnila mé vnitřní rozhodnutí, že budu vykonávat jen takovou činnost, se kterou můžu oslovit jakéhokoliv podnikatele či firmu s klidným svědomím, neboť vím, že podávám pomocnou ruku.

Proč se mi tu líbí?

Přestože se věnuji financování podnikatelské klientely již téměř 10 let, nepřestává mě překvapovat, neustále přicházejí nové a nové požadavky nejen ze strany klientů. Mám zájem obchodu porozumět, je to pro mne výzva zvládnout složitý obchodní případ, porozumět obchodu a dospět ke stanovenému cíli. Mnohdy je třeba velkého odhodlání, aby jste byli schopni udělat nezbytnou práci ve chvílích, kdy byste takovou práci udělat měli.

Našla jsem zde tým lidí, kteří si vzájemně rozumějí. Není nad to pracovat v týmu, ve kterém cítíte harmonii, pak se každý den ráno vracíte zpět a víte, že ten nový pracovní den prožijete opět s lidmi, kteří jsou naladěni na stejnou notu jako Vy a kteří Vás podrží i v momentě, kdy Vás čeká nepříjemnost.

Proč si vybrat Sberbank jako zaměstnavatele?

Jsme univerzální bankou, člověk je v neustálém kontaktu s klienty i s ostatními odděleními banky, neustrne na jednom místě, proud ho strhne s sebou a posune kupředu. Je třeba mít vizi, že budete úspěšní, a budete tak úspěšní, jak sami budete chtít.

Zároveň stále jsme spíše malou bankou, dá se říci rodinného typu, ve které se každý zná s každým, pracujete jakoby v jedné velké rodině s jejími klady i zápory.


více...

Kontaktní formulář

Nenalezli jste informace, které jste hledali, nebo Vás zajímají podrobnější informace? Napište nám.