Just imagine and make it happen

Představenstvo


foto

Edin Karabeg – předseda představenstva

Edin Karabeg se 26. března stal novým CEO a předsedou představenstva Sberbank CZ.

Edin Karabeg je seniorní manažer s mezinárodními zkušenostmi na trhu finančních služeb. Své role v České republice se ujímá po úspěšné pětileté misi CEO Sberbank BH v Bosně a Hercegovině. V rolích, které zastával, prokázal úspěchy v oblasti změnového řízení, vedení lokálního businessu do čela trhu a zavádění digitální transformace. Má silné znalosti a zkušenosti v oblasti business strategie, obchodu v segmentech retailových i firemních zákazníků, řízení rizik a restrukturalizace. Od října 2012 byl CEO Sberbank BH v Bosně a Hercegovině, kde se svým týmem dosáhl výrazného růstu čistého zisku a aktiv banky, rozšířil zásadně prodejní kanály a implementoval digitální transformaci procesů. Edin Karabeg vystudoval Business Administration ve Vídni.


více...
foto

Dušan Baran – místopředseda

Dušan Baran působí jako člen představenstva a Chief Financial Officer Sberbank CZ od 1. září 2017. Je zodpovědný za finanční řízení – Accounting, Controlling, ALM & Treasury banky.

Dušan Baran je seniorní manažer s rozsáhlými zkušenostmi ve finančních službách. Byl 13 let místopředsedou představenstva, 1. náměstkem generálního ředitele a finančním ředitelem České spořitelny. Od roku 2014 pak působil jako konzultant v oblasti finančních služeb. V bankovnictví Dušan Baran zahájil svoji profesní kariéru v roce 1991. Absolvoval Matematicko - fyzikální fakultu Univerzity Karlovy, Graduate School of Banking at Colorado, International Executive MBA, University of Pittsburgh - Joseph M. Katz Graduate, University of Pennsylvania, the Wharton School, Executive education program, The CFO. Zajímá se o historii, moderní umění, hudbu a astronomii.


více...
foto

Jiří Antoš - člen představenstva

Své funkce v představenstvu Sberbank CZ se Jiří Antoš ujal v polovině července 2013 a je odpovědný za retailové bankovnictví. Do Sberbank CZ přišel z mateřské Sberbank Europe, kde měl na starosti oblast Retail Sales and Distribution ve všech zemích střední a východní Evropy s působností Sberbank Europe.

Za více než devatenáct let v bankovním sektoru nasbíral zkušenosti v různých finančních institucích. Patří mezi ně například GE Money Česká republika, Poštová banka na Slovensku či Raiffeisen Bank International v Rakousku. Je ženatý a má 3 děti.


více...
foto

Jindřich Horníček - člen představenstva

Jindřich je absolventem Ekonomicko – správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Sberbank je jeho prvním a také jediným zaměstnavatelem. Řízení rizik ve Sberbank se věnuje celou svou profesní kariéru, kterou zahájil před čtrnácti lety ve Sberbank (dřívější Volksbank) jako Credit Risk Manager.

O necelých pět později již zastával funkci ve vrcholovém řízení banky, nejdříve jako vedoucí oddělení odpovědný za řízení úvěrového rizika u podnikatelských úvěrů a úvěrů pro malé a střední firmy. Později pod jeho vedení přešlo řízení veškerých úvěrových rizik.
Od roku 2012 řídí úvěrové riziko nejen ve Sberbank CZ, ale je zodpovědný také za vedení početného týmu kompetenčního centra, které zpracovává korporátní úvěrové žádosti pro ostatní země ve skupině Sberbank Europe jako Rakousko, Maďarsko, Slovinsko a Chorvatsko. V únoru 2016 byl Jindřich Horníček jmenován členem představenstva odpovědným za celou oblast řízení rizik. Jeho kariéra ve Sberbank ukazuje, že Sberbank podporuje růst zaměstnanců a poskytuje neomezené možnosti úspěšným a motivovaným lidem.


více...
foto

András Kaliszky – člen představenstva

András Kaliszky byl zvolen 13. června 2018 do funkce Chief Operation Officer a členem představenstva Sberbank CZ.

András Kaliszky má v oblasti bankovnictví bohaté zkušenosti. V minulosti zastával seniorní pozice v maďarské UniCredit i Raiffeisen, kde jakožto člen představenstva a ředitel divize Operations/IT odpovídal za provozní výdaje, kapitálové náklady i řízení portfolia projektů a vedl programy zaměřené na digitalizaci bankovnictví či posílení retailového bankovnictví za pomoci podpůrných IT systémů a zvýšení účinnosti prodeje. Mimoto má zkušenosti s poradenstvím v oblasti řízení projektů retailového bankovnictví a strategického plánování.


více...
foto

Daniel Krumpolc – člen představenstva

Daniel Krumpolc byl zvolen 13. června 2018 do funkce Chief Corporate Officer a členem představenstva Sberbank CZ.

Daniel Krumpolc disponuje rozsáhlými zkušenostmi v oblasti firemního bankovnictví. Od roku 2000 do současnosti působil v Citigroup, naposledy na pozici ředitele komerčního bankovnictví Citibank pro Českou republiku a Slovensko. Vedl týmy komerčních bankéřů, produktového managementu a podpory, oddělení úvěrové analýzy, marketingu, služeb pro zákazníky a řízení obchodních rizik. Nesl přitom odpovědnost za celkové výsledky segmentu a obchodní strategii pro dosažení dlouhodobého růstu tržeb a ziskovosti sekce firemního bankovnictví v obou zemích.


více...

Kontaktní formulář

Nenalezli jste informace, které jste hledali, nebo Vás zajímají podrobnější informace? Napište nám.